Ikkunat ja ovet kerrostaloihin ja rivitaloihin - Taloyhtiöt - Pihla
Osta verkkokaupastamme

Ikkunat ja ovet kerrostaloihin ja rivitaloihin – Taloyhtiöt

Toteutamme taloyhtiöiden ikkuna- ja oviremontit satojen vuosittaisten ikkunaremonttien varmuudella. Pihla on rivi- ja kerrostalojen ikkunaremonttien markkinajohtaja. Taloyhtiöt ovat tottuneet luottamaan projektiosaamiseemme kaikkialla Suomessa. Olemme valmistaneet kotimaisia laadukkaita ikkunoita ja ovia jo 20 vuoden ajan. Tuotteemme ovat testattuja ja ne valmistetaan Suomessa, Ruovedellä. Ikkunoillamme on jopa 25 vuoden lahoamattomuustakuu.

Pihlalta saat myös ovet ja ikkunat julkisivusaneeraukseen. Katso Pihla julkisivusaneeraus ja rakennusliikkeitä palvelevat asiantuntijat.


Suunnittelu

Pihla ikkuna- ja oviremontti on isännöitsijälle, taloyhtiölle ja asukkaille helppo ja vaivaton. Pidämme huolen remontin etenemisestä turvallisesti, siististi ja sovitussa aikataulussa, talon elämä huomioiden.

Tiedottaminen

Tiedotamme taloyhtiötä, asukkaita ja isännöitsijää jatkuvasti projektin etenemisestä. Näin varmistamme remontin turvallisuuden ja sujuvuuden.

Tavoitteemme

Tavoitteemme on toteuttaa onnistunut ikkunaremontti ja tehdä se asiakkaalle helpoksi ja vaivattomaksi. Kokeneet ja koulutetut projektipäällikkömme ja asentajamme huolehtivat siitä, että remontti toteutuu luotettavasti ja joustavasti.

Toiminnan kehittäminen

Asukkaiden ja projektin yhteistyökumppaneiden palaute on meille tärkeää. Kehitämme toimintaamme jatkuvasti palautteiden pohjalta. Toimimme Rakennusurakan yleisten sopimusehtojen YSE 1998 mukaisesti.

ETELÄ-SUOMI


sami_sipila

Sami Sipilä

sami.sipila@pihla.fi

Äyritie 22 01510 Vantaa

p. 040 019 4024

 

jyri_rahkola

Jyri Rahkola

jyri.rahkola@pihla.fi

Äyritie 22 01510 Vantaa

p. 040 482 0025

johan_selin_

Johan Selin

johan.selin@pihla.fi

Äyritie 22 01510 Vantaa

p. 040 680 8573

Anu_Haapala

Anu Kaisla

anu.kaisla@pihla.fi

Äyritie 22 01510 Vantaa

p. 040 7548 599

Antti_Jokela

Antti Jokela

antti.jokela@pihla.fi

Äyritie 22 01510 Vantaa

p. 044 4514 560

 

LÄNSI-SUOMI

Jukka-Pekka Tuominen

Jukka-Pekka Tuominen

jukka-pekka.tuominen@inwido.fi

Rydöntie 6 C, 20360 Turku

p. 040 712 4715

Juhani Ala-Myöntäjä

juhani.ala-myontaja@inwido.fi

Itsenäisyydenkatu 42, 28100 Pori

p. 044 762 8317

Rainer_Muhonen

Rainer Muhonen

rainer.muhonen@inwido.fi

Rydöntie 6 C, 20360 Turku

p. 044 762 8329

 

ITÄ-SUOMI

Ari_Hoffren

Ari Hoffrén

ari.hoffren@pihla.fi

Lutakonaukio 1 40100 Jyväskylä

p. 044 7235 393

Panu_Eskola

Panu Eskola

panu.eskola@pihla.fi

Vuorikatu 42 70100 Kuopio

p. 040 9030 768

Ismo_husu

Ismo Husu

ismo.husu@pihla.fi

Saaransivuntie 30 49730 Muurikkala

p. 040 9030 769

Tapani_Nurminen

Tapani Nurminen

tapani.nurminen@pihla.fi

Hallituskatu 3 A 18 13100 Hämeenlinna

p. 040 7115 890

Kimmo_Oikkonen
Kimmo Oikkonen

kimmo.oikkonen@pihla.fi

Vuorikatu 42 70100 Kuopio

p. 040 7115 836

 

PIRKANMAA

Kimmo Hallapelto

kimmo.hallapelto@pihla.fi

Museotie 2, 31640 Humppila

p. 050 378 7417

Jarmo_Riikola

Jarmo Riikola

jarmo.riikola@pihla.fi

Viinikankatu 45 33820 Tampere

p. 0500 486 202

Jussi_Vannas

Jussi Vannas

jussi.vannas@pihla.fi

Viinikankatu 45 33820 Tampere

p. 050 3286 051

POHJOIS-SUOMI

Timo_Ylikorpela

Timo Yli-Korpela

timo.yli-korpela@pihla.fi

Niemosenkatu 7 69100 Kannus

p. 040 9030 770

Esa-Matti_Karhumaa

Esa-Matti Karhumaa

esamatti.karhumaa@pihla.fi

Idealinja 13, Liiketila A 90410 Oulu

p. 040 9030 747

Jani-Pekka Sirviö

Jani-Pekka Sirviö

jani-pekka.sirvio@pihla.fi

Idealinja 13, Liiketila A 90410 Oulu

p. 044 4514 508


Valtakunnallinen myyntipalvelu: 0800 550 880
Etsi lähin jälleenmyyjä tästä

Pihla - Varmasti Hyvä.

Valmistamme ikkunoita ja ovia niin uusiin kuin vanhoihin rakennuksiin. Teemme vuosittain tuhansia ikkunaremontteja ympäri Suomen. Pihla toimittaa ikkunat ja ovet myös suurimmalle osalle suomalaisia talovalmistajia. Pihlan laadukkaat ikkunat ja ovet valmistetaan modernissa tehtaassa Suomessa, Ruovedellä.

Olemme tehneet ikkunoiden ja ovien ostamisen sinulle helpoksi. Jälleenmyyjäverkostomme on palveluksessasi koko Suomessa. Ikkunoiden vaihtaminen ja ikkunaremontti tehdään yleensä vain kerran tai kaksi koko elämän aikana. Me autamme sinua onnistumaan ja saamaan varmasti hyvät ikkunat ja ovet.


Lutakonaukio 1
40100 Jyväskylä

Myyntipalvelu:
0800 550880
info@pihla.fi

Kaikki yhteystiedot

Tietosuojaseloste

OLEMME TAPAHTUMISSA


Copyright 2015 by Pihla. Kaikki oikeudet pidätetään.